Bal ile Limon Suyu Faydaları - image bal_ile_limonu_karistirin_bakin_neye_iyi_geliyor_1444255005_0175 on http://merakediyorsan.com
Sağlık

Sıcak bardak limon suyunu yudumlarken hem lezzetli hem hastalığı yatıştırıcıdır.

Sağlık ve sağlık dünyasında iyileştirici bir iksir olarak teşvik edilmiştir. Bu içeceğin yağ eritmesine, akne temizlemesine ve vücuttan toksinlerin “dışarı atılmasına” yardımcı olabileceği iddiaları var.

Hem balın, hem de limonun, sağlığa yararlı birçok etkisi var, bu kombinasyonun sağlığa da faydalı olup olmadığı merak ediliyor.

Hem bal hem de limonlar, yemekleri ve içecekleri lezzetlendirmek için kullanılan popüler yiyeceklerdir.

Bal arısı ve diğer benzer kanatlı böcekler tarafından üretilen kalın, tatlı bir sıvıdır, ancak bal arıları tarafından üretilen tür en iyi bilinmektedir.

Genellikle işlenmiş şekerin doğal bir yiyeceğin yerine konması olarak kullanılır ve cilt yaralarını, yanıkları tedavi etmek gibi bazı terapötik kullanımları vardır.

Limonlar öncelikle kendi tart suyu için üretilen narenciyedir. Kağıt hamuru ve kabuk olarak da kullanılabilir.

Bu keskin meyvenin sağlığa kazandırdığı faydalar, C vitamini ve diğer yararlı bitki bileşiklerinin yüksek seviyelerinden kaynaklanmaktadır.

Bu iki içeriğin bir içecekte birleştirilmesinin, sindirim sorunları, akne ve kilo alma gibi ortak rahatsızlıkların uzun bir listesine yardımcı olabileceği konusunda yaygın bir inanç var.

Bal ve limonların pek çok potansiyel sağlık yararı ve yararlı uygulamaları olsa da, bal limon suyu hakkındaki tüm iddialar bilim tarafından desteklenmez.

ÖZET Bal ve limon, bazı sağlık yararları olan popüler maddelerdir. Bununla birlikte, bal ile limonun bir araya getirilmesiyle ilgili tüm sağlık talepleri bilim tarafından desteklenmiyor.

Balın Bilim Destekli Sağlık Faydaları

Bal dünyanın en eski gıdalardan biridir. Taş devri kadar geri binlerce yıldır hem gıda hem de ilaç olarak kullanılmıştır.

Genellikle pişmiş yemekler ve içeceklerde işlenmiş şekerin doğal olarak yiyeceğin yerine konması olarak kullanılır ve ayrıca tıbbi kullanımları vardır.

Bal sağlıkla ilgili birkaç bilimsel yardıma bağlanmıştır , ancak bu faydaların çoğunun çiğ ve filtrelenmemiş türle ilişkili olduğunu belirtmek önemlidir.

Bunun nedeni, yüksek kaliteli, filtrelenmemiş balın, işlenmiş, filtrelenmiş baltan daha yararlı bileşikler ve besinlere sahip olmasıdır .

Bal, Yanık ve Yara İyileşmesini Teşvik edebilir

Bal, tarih boyunca yaralar ve yanıklar için cilt tedavisi olarak kullanılmıştır.

Aslında, eski Mısırlılar, Yunanlılar ve Romalılar’ın cildi rahatsızlıklarının tedavisinde bal almış olduklarına dair kanıtlar vardır.

Birçok çalışma balın deriye uygulandığında güçlü şifa özelliklerine sahip olduğunu göstermiştir.

Aslında balın yanıklar da dahil olmak üzere birçok yarada tedavi etkisi vardır.

3.000’den fazla kişiyi içeren 26 çalışmanın bir derlemesinde, bal kısmi kalınlıktaki yanıkların tedavisinde geleneksel tedavilere göre daha etkili olmuştur.

Ayrıca, bal, diyabetik ayak ülserleri için etkili bir tedavi olabilir.

Diyabetik ülser, kötü kontrollü kan şekerinin yaygın komplikasyonları olan açık yaralar veya yaralardır.

Çeşitli çalışmalar balın bu tür yaralarda iyileşme hızını arttırdığını göstermiştir.

Balın iyileştirici özelliklerinin içerdiği antibakteriyel ve anti-inflamatuar bileşiklerden geldiği düşünülmektedir.

Gerçekten, çalışmalar, balın 60’dan fazla bakteri türüne karşı koruyucu bir etkisi olabileceğini önermektedir.

Bal, Çocuklarda Öksürüğü Bastırabilir

Tatlım, özellikle çocuklarda soğuk algınlığı ve öksürük için popüler bir tedavidir.

Bal, sadece çaylara ve diğer içeceklere eklenmek için lezzetli bir madde değil, çocuklarda öksürük tedavisi olarak kullanımı da bilim tarafından desteklenmektedir.

Bir çocuğun zevksiz öksürük ilacı almayı ve balı lezzetli bir alternatif tedavi haline getirmeye ikna etmek zor olabilir.

Birçok çalışma, hasta çocuklara bal vererek öksürmeyi azaltabileceğini ve uyku kalitesini artırdığını göstermiştir.

Bir çalışma, bir doz balın çocuklarda ve üst solunum yolu enfeksiyonlu gençlerde öksürük ve uykuyu iyileştirmede öksürük tıbbından daha etkili olduğunu bulmuştur.

Başka bir araştırma balın solunum yolu enfeksiyonlu genç çocuklarda öksürük şiddetini ve sıklığını azalttığını bulmuştur.

Bal, çocuklarda öksürük tedavisinde etkili ve doğal bir seçenek olsa da, botulizm riskinden dolayı bir yaşın altındaki çocuklara asla verilmemelidir.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bal ile Limon Suyu Faydaları - image  on http://merakediyorsan.com
Bilgi
İnşaatta Kask Takmanın Faydaları

​İnşaat şantiyeleri ülkemizde A sınıfı riskli çalışma alanları olarak belirlenmiştir. Şantiyede A sınıfı iş güvenliği uzmanı çalıştırılması zorunludur. Bir inşaat sahasında iş makineleri, iskeleler, vinç gibi ekipmanlar kullanılmaktadır. İş güvenliği önceliklerinden biride işçi sağlığı ve çevre güvenliğinin sağlanmasıdır. Bir inşaat mühendisi ve iş güvenliği uzmanı yeterli önlemler alınmadan çalışmayı başlatmaması …

Bal ile Limon Suyu Faydaları - image  on http://merakediyorsan.com
Bilgi
Sınırsız İnternettin Zararları Nelerdir?

​ Her yıl büyük bir hızla internet kullanım oranı artıyor. Bunun nedeni ise yaygınlaşan internet kullanımı ile birlikte, sınırsız internetin de oldukça uygun bir fiyata sunuluyor olmasıdır. Sınırsız internet kullanımının yaygınlaşması, teknoloji bakımından önemli bir gelişme olarak görülse de beraberinde birçok endişeyi de getiriyor. Bu endişenin asıl kaynağını ise çocuklar …

Bal ile Limon Suyu Faydaları - image  on http://merakediyorsan.com
Bilgi
Alışveriş Hastalığı Nedir?

​Kişilerin ihtiyaçları olmadığı halde sürekli alışveriş yapması yapılan bu alışverişlerin kontrolsüz bir biçimde olması ve zihnin sürekli alışverişle meşgul olması bu hastalığın başlıca nedenlerindendir. Bu hastalığın adı oniomaniadır. Alışveriş hastalığı oldukça eski dönemlerde tanımlanmaya başlamış. ​Alışveriş hastalığına yakalanmış kişiler genel olarak sosyal hayatlarında problem yaşayan, mutsuz, depresif kişilerdir. Bu hastalık …