Bina Otomasyonu Ne Anlama Gelir? - image Eryaman-A1 on http://merakediyorsan.com
Bilgi

Bina Otomasyonu Ne Anlama Gelir?

 

Bina Otomasyonu Nedir?

 

Son yıllarda özellikle yeni ev alacak olanların veya kentsel dönüşümden ev bekleyenlerin sıklıkla duyduğu bir cümle “Akıllı Binalar” işte o binaları akıllı yapan sistemler ise bina otomasyon sistemleridir.

 

Ne Anlama Gelir?

 

Kısa ve öz bir şekilde anlatmak gerekirse, bina içi iklimlendirme, yangın, doğalgaz, su, güvenlik, asansör vb. sistemlerin bir sistem içinde izleme ve kontrolünün elektronik olarak yapılmasına olanak sağlanması işidir.

 

Son yıllarda yaşanan teknolojik gelişmeler, buna bağlı olarak insanların daha konforlu bir yaşam sürme istekleri bina otomasyonunun önemini bir kez daha gözler önüne seriyor.

 

Bina Otomasyonunun Bize Faydaları Nedir?

 

Tüm tesisatı tek bir noktadan izleyebilir, böylelikle bir arıza durumunda zaman kaybetmeden müdahale edebilirsiniz. Aydınlatma ve enerji verimliliğini daha üst basamaklara taşıyabilirsiniz. Özellikle büyük sitelerde personel maliyetlerinden önemli ölçüde tasarruf edebilir elde edilen geliri site ihtiyaçları için değerlendirebilirsiniz.

 

Haraketli mekanizmalarda, klima sistemlerinde zamanı gelen bakım sürelerini önceden hesaplayabilir bu araçların daha uzun yıllar performansını kaybetmeden hizmet etmesini sağlamış olursunuz. Plan dahilinde olmayan elektrik kesintilerinde enerjinin sonradan gelmesi sırasında cihazların devreye alınmasını sıra ile gerçekleştirebilir bu sayede ani güç yüklenmelerinin önüne geçebilirsiniz.

 

Değişen teknolojik gelişmelere kısa sürede uyum sağlar bu sayede bakım ve servis maliyetlerinden önemli ölçüde kazanç elde edersiniz. Evinizi satmak veya kiralamak istediğinizde binanızda bulunan otomasyon sistemi evinizin değerine önemli ölçüde katkı sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Türkiye'nin Ürettiği Teknolojik Aletler başlıklı makalemizde elektronik ürünler, türkiyenin ürettiği elektronik ürünler ve türkiyenin ürettiği ürünler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bina Otomasyonu Ne Anlama Gelir? - image pizzayapimi-260x160 on http://merakediyorsan.com
Bilgi
Pizza Yapımı

Pizza yapımı istiyorsanız üstelik jambonlu olsun istiyorsanız bu tarif tam size göre. Kahvaltıların sevilen malzemesi olan jambon pizza hamuru ile buluşup bizlere bambaşka bir lezzet sunuyor. Sizler için jambonlu Pizza tarifini paylaşıyoruz. Jambonlu Pizza için malzemeler: Öncelikle hamuru hazırlamamız gerekiyor. Pizzanın için mayalı hamur kullanmanızı tavsiye ederiz. Hamur malzemeleri: 1 …

Bina Otomasyonu Ne Anlama Gelir? - image seo-nasıl-yapılır-260x160 on http://merakediyorsan.com
Teknoloji
İç SEO nasıl yapılır?

İç SEO nedir? İç SEO site içi yapılan optimizasyonlardır. Bunları kısaca sayacak olursak içerik, başlık, meta description, linklendirme, site hızıdır. İç SEO ile amaçlanan sitenin botlar tarafından daha iyi daha hızlı taranmasıdır. İç SEO nasıl yapılır? Başlık, SEO için en önemli kısımlardandır. Google dahil bütün arama motorları ilk olarak başlığa …

Bina Otomasyonu Ne Anlama Gelir? - image turkiyeuzay-260x160 on http://merakediyorsan.com
Bilgi
Türkiye Coğrafyası Hakkında Kısa Bilgiler

Türkiye bir yarım adadır. Bunun sebebi üç tarafı denizlerle çevrili olmasıdır. Bu denizler Akdeniz, Karadeniz, Ege Denizi’dir. Ayrıca bir iç deniz olan Marmara Denizi’ne sahiptir. Türkiye ile Kıbrıs arası Akdeniz ile kesilir. Türkiye, dünyanın dört bir yanına denizden taşımacılık yaparak, ülke ekonomisini geliştirmektedir. İki boğazıyla stratejik bir noktada bulunur. Hem …