Chrome OS, Google Tabletlerin Geleceği Olacak - image erab8hkeaaxhdbwbmlvc on http://merakediyorsan.com
Bilgi

Android uygulamaları Chrome OS cihazlarında kullanıma sunulduğunda kaçınılmazdı. Ölümsüz bir dağcı gibi tablet ve dizüstü bilgisayar alanlarında gerçekten tek bir hakim Google OS olabilir. Google’ın Pixel C Android tabletini öldürdüğü ve Samsung’un bir sonraki Chromebook’unun 2’si bir arada çıkarılabilir olduğu haberi ile kimlerin üst sıralarda yer aldığı belli oluyor. Üzgünüm Android fanboys, Chrome OS muhtemelen ucuz tabletlerin ve dizüstü bilgisayarların geleceğidir.

Değişiklik , Google’ın ilk olarak Chrome OS’de Android uygulamaları tanıttığı geçen yıl başladı , ancak Chrome OS’nin ne kadar hızlı hakim olacağını öngörmek zor olabilirdi. Android uygulamaları başlangıçta arabacı, çirkin ve olumlu bir parça parça oldu. Fakat son bir buçuk yıl içinde, ncremental iyileştirmeler hızla iki farklı işletim sistemini bir araya getirdi.

Aslında, Google Pixelbook’un en hoş sürprizlerinden biri, şeyin iPad gibi daha küçük cihazlar kadar çevik ve duyarlı olduğu kesinlikle harika bir Android tableti olmasıdır. Dün Piksel C idi Google’ın tableti için Google, kabul etmek gibi görünüyor Android hak ettiğinden daima çok güzel donanım olarak, oldu Android Polis kaydetti sessizce Google mağazasından çekti.

Müşteriler Google destekli, tablet benzeri bir cihazla Android uygulamaları çalıştırmak istiyorsa, Pixelbook’u kullanmaları gerekecek. Çarşamba günü Chrome OS beta sürümünde sunulan yeni bir özellik sayesinde Android uygulamaları Chromebook’larda daha sorunsuz bir şekilde çalışacak. As Krom Kutusuz kaydetti , Chrome OS beta 64 başka gitmek için bir uygulamadan çıkış tıklarsa uyku gitmeyecek anlamı, uygulamalar paralel olarak çalışmasını sağlar.

Bu tür gerçek çoklu görev uygulamaları tipik olarak tablet cihazlarda mevcut değildir; hem Android hem de iOS, cihazınızı değiştirdiğinizde uyumaya giden uygulamaları içerir. Ancak, paralel görevler çalıştırmak, Linux, Windows ve MacOS için standart bir işletim prosedürüdür ve Chrome OS’ye bu daha güçlü işletim sistemleri ile rekabet etmesini sağlayan ek bir güç sağlar.

Android’in tabletler ve hepsi birarada olmak üzere alacakaranlık yılındaki diğer bir göstergesi geçen aya da Chrome Unboxed’den gelen haber, Samsung’un bir sonraki parlak Kodalı Chromebook’unun çıkarılabilir bir ikili olabileceğini gösteriyor . Geçen yıla kadar iki bir arada Chromebook fikri kabus yakıtıyla sonuçlanacaktı; işletim sistemi daima dokunmatik olmayan bir fare ilk işletim sistemi olmuştur. Google’ın geliştirme konusundaki adımları ve zengin yeni bir füzyon yaratmak için mutlak en iyi Android parçalarını çeken Samsung’un sıra dışı Chromebook formunu denemesi için yeterince cesaretlendirici olduğunu ve Samsung’un son şık Chromebook’unun sadece 500 $ olduğu için bu, gerçek bir ucuz IPad’in sevdikleri için Google rakibi.

Ancak, Android’i henüz bir tablet işletim sistemi olarak sayamayız. Her Amazon Yangın tabletinin kalbi hala ve geçen yıl Amazon , bütçe cihazının 50 ABD doları varyantının ABD’deki en çok satan tablet olduğunu övüyor. Ancak genel tablet satışları son bir yılda düşüş gösterdi ve Android, Apple’dan daha zora girdi . Taktiklerin değiştirilmesi ve Android’in en iyisini (uygulamalarının) üretkenliği daha yüksek bir işletim sistemine itmesi, tabletleri içeriği tüketen makineler değil, içerik oluşturma araçları olarak ikinci bir hayata dönüştürmek için yalnızca bir bilet olabilir.

Bir önceki yazımız olan Selenyum'un Faydaları Nelerdir başlıklı makalemizde selenyum faydaları, selenyum nedir ve Selenyum'un Faydaları Nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Chrome OS, Google Tabletlerin Geleceği Olacak - image pizzayapimi-260x160 on http://merakediyorsan.com
Bilgi
Pizza Yapımı

Pizza yapımı istiyorsanız üstelik jambonlu olsun istiyorsanız bu tarif tam size göre. Kahvaltıların sevilen malzemesi olan jambon pizza hamuru ile buluşup bizlere bambaşka bir lezzet sunuyor. Sizler için jambonlu Pizza tarifini paylaşıyoruz. Jambonlu Pizza için malzemeler: Öncelikle hamuru hazırlamamız gerekiyor. Pizzanın için mayalı hamur kullanmanızı tavsiye ederiz. Hamur malzemeleri: 1 …

Chrome OS, Google Tabletlerin Geleceği Olacak - image seo-nasıl-yapılır-260x160 on http://merakediyorsan.com
Teknoloji
İç SEO nasıl yapılır?

İç SEO nedir? İç SEO site içi yapılan optimizasyonlardır. Bunları kısaca sayacak olursak içerik, başlık, meta description, linklendirme, site hızıdır. İç SEO ile amaçlanan sitenin botlar tarafından daha iyi daha hızlı taranmasıdır. İç SEO nasıl yapılır? Başlık, SEO için en önemli kısımlardandır. Google dahil bütün arama motorları ilk olarak başlığa …

Chrome OS, Google Tabletlerin Geleceği Olacak - image turkiyeuzay-260x160 on http://merakediyorsan.com
Bilgi
Türkiye Coğrafyası Hakkında Kısa Bilgiler

Türkiye bir yarım adadır. Bunun sebebi üç tarafı denizlerle çevrili olmasıdır. Bu denizler Akdeniz, Karadeniz, Ege Denizi’dir. Ayrıca bir iç deniz olan Marmara Denizi’ne sahiptir. Türkiye ile Kıbrıs arası Akdeniz ile kesilir. Türkiye, dünyanın dört bir yanına denizden taşımacılık yaparak, ülke ekonomisini geliştirmektedir. İki boğazıyla stratejik bir noktada bulunur. Hem …