İç SEO nasıl yapılır? - image seo-nasıl-yapılır on http://merakediyorsan.com
Teknoloji

İç SEO nedir?

İç SEO site içi yapılan optimizasyonlardır. Bunları kısaca sayacak olursak içerik, başlık, meta description, linklendirme, site hızıdır. İç SEO ile amaçlanan sitenin botlar tarafından daha iyi daha hızlı taranmasıdır.

İç SEO nasıl yapılır?

Başlık, SEO için en önemli kısımlardandır. Google dahil bütün arama motorları ilk olarak başlığa bakar. Başlık yanıltıcı olmamalı ve içeriğe uygun olmalıdır. İçerik ve başlık uyumsuz olursa kullanıcı istediğini bulamaz.

İç SEO için başlıkla birlikte site içeriğinizin kaliteli olmasına dikkat ediniz. Siteye giren kullanıcı istediği bilgilyi bulmalı ve sitede zaman geçirmelidir. Kalitesiz içerik kullanıcıların başka sitelere yönelmesine neden olur. Ziyaretçiler kaçtıkça sitenin sıralaması zamanla düşer.

Meta descriptionlar SEO’ya uygun kullanılmalıdır. WordPress gibi sistemlerde içeriğe ek olarak meta description kısmı yeninden düzenlenebilmektedir. Meta Description bölümünde hedeflenen kelimeler içermelidir. Ayrıca kelimeler rastgele, gelişigüzel yazılmamalı ziyaretçi odaklı yazılmalıdır. “bitcoin nereden alınabilir” konulu bir sitenin meta descrition bölümüne “bitcoin nedir, bitcoin, litecoin, bitcoin haberleri, bitcoin satın al, bitcoin” yazması kullanıcı odaklı değildir. Bu bölümü okuyan ziyaretçi site içinde istediği içerik olmadığını düşünebilir. Bunun yerine “bitcoin nereden alınabilir” konulu bir sitenin meta descrition bölümüne “bitcoin güvenilir kaynaklardan nereden satın alınabilir? güncel ve güvenilir adresler.” yazması tıklanma sayısını arttıracaktır.

Site hızı oldukça önemlidir. Siteler hızlı serverlarda barındırılmalıdır. Yavaş web siteleri kullanıcı kaçırır.

Kaynak: SEO nasıl yapılır?

Benzer Yazılar:
Seo nedir

Bir önceki yazımız olan Overclock nedir? başlıklı makalemizde nedir, Overclock ve Overclock nedir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İç SEO nasıl yapılır? - image Lead-magnet-Eltechs-1-w450-260x160 on http://merakediyorsan.com
Teknoloji
Overclock nedir?

Günümüzde bilgisayarlar hayatımızın vazgeçilmez parçalarından biri haline geldi. Herkes günün belli bir saatini bilgisayar başında geçirmeye başladı. Hepimizin bilgisayarının özellikleri farklı ve hepimizin bilgisayarlardan beklentileri aynı önde değil. Elindeki bilgisayardan çok daha fazla yararlanmak isteyenler günümüzde overclock (hız aşırtma) yöntemine başvuruyor. Bu tam olarak elinizdeki bilgisayarı değiştirmeden ondan daha çok …

İç SEO nasıl yapılır? - image  on http://merakediyorsan.com
Teknoloji
Televizyonlarda Yaşanan Tarihsel Gelişim

Televizyonlar, hayatımızın her alanında kullandığımız araçlar haline gelmiştir. Evlerimizde kullanmış olduğumuz tüplü tv’ler, yerini 4K Ultra HD ekran tv’lara bırakalı, bir hayli zaman olmuştur. Ancak artık buna da çok fazla ihtiyaç duyulmamakta. Arabalarda bulunan televizyonlar, cep telefonlarıyla çantamıza dahi girmeyi başarmıştır. Artık, herhangi bir sahile gittiğimizde, telefonumuzdaki televizyonu açarak, her …

İç SEO nasıl yapılır? - image Eryaman-A1 on http://merakediyorsan.com
Bilgi
Bina Otomasyonu Ne Anlama Gelir?

Bina Otomasyonu Ne Anlama Gelir?   Bina Otomasyonu Nedir?   Son yıllarda özellikle yeni ev alacak olanların veya kentsel dönüşümden ev bekleyenlerin sıklıkla duyduğu bir cümle “Akıllı Binalar” işte o binaları akıllı yapan sistemler ise bina otomasyon sistemleridir.   Ne Anlama Gelir?   Kısa ve öz bir şekilde anlatmak gerekirse, …