Nedir? Nasıl yapılır? - image soru-isareti on http://merakediyorsan.com
Bilgi

Nedir ve nasıl yapılır soruları bir şeyi açıklamayı, tanıtmayı onun nasıl yapıldığını kademeli olarak anlatmayı bize sağlar.

Kına nasıl yakılır?
Kına bir ağaç türüdür. Kına ağacının yaprağı kurutulur. Daha sonraki işlem bu kına ağacının yaprağını toz haline getirmektir. Böylece yeşil bir toz olan bildiğimiz anlamda kına elde edilir. Kına zeytinyağı, yumurta ve tuz ile karıştırılarak vücudun istenen -bölgesine ki bu saç olabilir el olabilir- sürülür.

Balık nasıl tutulur?
Her şeyde olduğu gibi balık tutmanın da yöntemleri vardır. Bu yöntemleri bireyler basit bir şekilde kullanabildiği gibi balıkçılar tarafından da kullanılanları vardır. Bireyler genellikle olta ismi verilen araçlarla balık tutarlar. Balıkçılar ise genellikle ağ kullanarak balık tutarlar.

Bal nasıl oluşur?
Bal şifa kaynağı doğada saf halde bulunan bir maddedir. Arılar tarafında üretilir. İnsanlar arıların ürettikleri balı, bal peteklerinden çıkartıp şişeleyerek piyasaya sürerler.

Patent nedir?
Yapılan bir buluşun devlet nezdinde tescillenmesine patent adı verilmiştir. Türkiye’de Türk Patent Enstitüsü, patent tescilleme yetkisine sahip tek kurumdur.

Bir önceki yazımız olan Soya sosu nasıl yapılır? başlıklı makalemizde Nasıl, Nasıl Yapılır ve Sos hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nedir? Nasıl yapılır? - image pizzayapimi-260x160 on http://merakediyorsan.com
Bilgi
Pizza Yapımı

Pizza yapımı istiyorsanız üstelik jambonlu olsun istiyorsanız bu tarif tam size göre. Kahvaltıların sevilen malzemesi olan jambon pizza hamuru ile buluşup bizlere bambaşka bir lezzet sunuyor. Sizler için jambonlu Pizza tarifini paylaşıyoruz. Jambonlu Pizza için malzemeler: Öncelikle hamuru hazırlamamız gerekiyor. Pizzanın için mayalı hamur kullanmanızı tavsiye ederiz. Hamur malzemeleri: 1 …

Nedir? Nasıl yapılır? - image turkiyeuzay-260x160 on http://merakediyorsan.com
Bilgi
Türkiye Coğrafyası Hakkında Kısa Bilgiler

Türkiye bir yarım adadır. Bunun sebebi üç tarafı denizlerle çevrili olmasıdır. Bu denizler Akdeniz, Karadeniz, Ege Denizi’dir. Ayrıca bir iç deniz olan Marmara Denizi’ne sahiptir. Türkiye ile Kıbrıs arası Akdeniz ile kesilir. Türkiye, dünyanın dört bir yanına denizden taşımacılık yaparak, ülke ekonomisini geliştirmektedir. İki boğazıyla stratejik bir noktada bulunur. Hem …

Nedir? Nasıl yapılır? - image  on http://merakediyorsan.com
Bilgi
Cumhuriyet ne zaman ilan edildi?

Osmanlı Devleti asırlarca padişahlıkla yönetildikten sonra, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı’nı gerçekleştirmiş ve saltanata son vermiştir. Son padişah Vahdettin, yabancı devletlerin yanında yer almıştır. Buna daha fazla göz yummak, İstanbul hükümetini desteklemek ise imkansız hale gelmiştir. Mustafa Kemal harekete geçti. Kendi yanında yer alan arkadaşları ve halkla birlikte, bir …