Nejat İşler Sözleri - image nejat-isler on http://merakediyorsan.com
Genel

Nejat İşler bir çok film, dizi ve tiyatro projesinde yer aldı. Yer aldığı projelerde genellikle sevilen İşler sözleri ile de bir çok kişinin dikkatini çekiyor.

En son gerçek bir hikayeden alınmış olan Kaybedenler Kulübü’nün ikinci filmi Kaybedenler Kulübü Yolda filmde rol alan Nejat İşler yeni bir dizide rol alabilir.

Bazı Nejat İşler sözleri:

Kalp herkeste var. Yürek başka bir şey…

Her şeyin çakmasına eyvallah. Ama insanlığa ne oluyor?

Karakterin otursun, söz ben ayağa kalkacağım.

Tek kadına ait olmayı göze alabildiğinde erkek oluyorsun.

Bana iyiler mutlaka kazanır diyen yavşağı getirin.

Bazen hayatımdaki tek pozitif şeyin kan grubum olduğunu düşünüyorum.

Güven veremediğin bir kıza çiçek vermenin bir anlamı yok.

Saçlarını kesen bir kadının çektiği acıyı anlayabilecek kadar sev bir kadını.

Var mı o kadar maharetli bir hırsız, tüm dertlerimi çalacak?

Aslında ben seni olduğun gibi severdim ama sen olmamışsın sıkıntı burada.

Kıvırmak, kalçada şık duran bir eylemdir, ruhunuza taşımayın.

İkinci şans her zaman iyi bir fikir olmayabilir; ilkinde yaralayan, ikincisinde öldürebilir.

Bazen cevabını kaldıramayacağını bilsen de yine de gerçeği öğrenmek istersin…

Elbette unutamadıklarımız olacak. Ağzımıza bir güzel sıçıp gidenleri nasıl unutabiliriz ki.

Kimseyi uzaktan sevmeyin. Yakından da sevmeyin. Birini sevmek akıl işi değil.

Bazı insanlara geri zekâlı bile diyemiyorum o bile belli bir ölçüde zekâ gerektiriyor çünkü…

Biri seni olduğun gibi kabul edemiyorsa, sende onu olduğu gibi s.ktir edeceksin.

Aylarca, bazen yıllarca sabredersin. Sonra bir bakmışsın, dakikalara bile tahammülün kalmamış.

Bir kadını mutlu etmek istiyorsan dost gibi dertleş, baba gibi koru, adam gibi sev.

Seni paramla satın alırım dediysem; cebimin doluluğundan değil, fiyatının ucuz olduğundan dedim.

Kendini akıllı sanan insanlara çok üzülüyorum; düşünsene geri zekâlısın ve bundan haberin yok.

Çirkin doğabilirsin ya da güzel, hatta engelli bile doğabilirsin. Ama yavşak doğamazsın, yavşaklık kişisel bir seçimdir.

Bazen kırdığım insanlardan özür dilemek istiyorum sonra yaptıkları aklıma geliyor, vazgeçiyorum.

Beni seven tek şeyin sigaram olduğunu düşünmeye başladım. Ne zaman birine ihtiyaç duysam elimde onu görüyorum.

Sen güçlüsün bunu da atlatırsın. Yani diyor ki; gelen sıçmış giden sıçmış sen alışıksın bir şey olmaz.

Sonra düşündüm, Beni kazanmaktan çok kaybetmeye meyilli bir insanı varlığımla rahatsız etmemeliydim. Ben de gittim…

Belki de şu an yaşadığından habersiz olduğumuz bir insan, 1 ay sonra hayatımızın olmazsa olmazı olacak. Hayat çok ilginç.

Dedem fes hanede babam ise fabrikada işçiydi. Ve benim de emin olduğum bir şey var ölene dek sınıfımın yanında kalacağım.

Kadının arkasından ağlamak çocuğun oyuncağını kaybetmesindeki ağlaması gibi… Ben karşımdakini oyuncak gibi görmediğim için pek de ağlamıyorum.

Belki tavırların beni en ağır küfürlere tahrik eder ama benim yüzümdeki o iplemez gülüş senin gelmişini geçmişini tatmin eder.

Özlüyorsun ama gelsin istemiyorsun. Mesaj atsın istiyorsun ama konuşmak istemiyorsun. Deliler gibi sesini duymak istiyorsun ama aramak istemiyorsun. Umrunda değil ama aklına geldiğinde kalbindeki o sızıyı yok edemiyorsun. Sevmek mi acaba bu? Unutmak mı yoksa yavaş yavaş? Bilemiyorsun.

Mutluluk galiba mutsuzluğa alışma hali. Kardeşim biz bu dünyada mutsuz olacağız bu kesin. Çünkü bizi mutsuz edecek birileri çıkacak sen ne yapmaya çalışırsan çalış buna engel olamayacaksın dediğin zaman tamamdır. Bence mutluluk bu…

Zamanla aram pekiyi değildir. Bunun dışında kendimi şanslı sayarım yine de. Yalnız kalmakla ilgili bir sorunum yok. Sadece nefesini sevdiğim birinin yakınlarda olması beni rahatlatır. Bencilce bir şey biliyorum. Ama birbirimize ihtiyacımız olduğunu hissediyorum ve bunu değerli buluyorum. Zaman nefes almakla geçen günler değil birinin aklında olmakla ilgili biraz. Hayatın kronometresini sen değil senin yanındaki tutar. O kadar.

Bilekleri kesmek falan hikâye hiç umudunu kestin mi? Ben kestim. Sanki kanaması durmak bilmeyen hayat damarlarından birini kesmişsin gibi. Kanaması durmuyor ve her saniye daha çok acıtıyor. Daha kötü olan ne biliyor musun? Ölmüyorsun…

Fransız devrimini görmek isterdim Rus devrimini yaşamak isterdim. İkinci Dünya Savaşında Hitler’e karşı savaşmak isterdim. Oradaki insanları anlamak isterdim. 80 lerde Diyarbakır Cezaevinde olmak isterdim. Yani oradaki insanlarla konuşmak isterdim. Çok haksızlık yapıldı onlara dünya çapında haksızlık yapıldı. Sadece Türkiye’de değil. 1938-1939’ larda Yahudi olmak isterdim Almanya’da. Bir yaşamım varsa onu böyle geçirmek isterdim. Kuvvetli hissediyorum kendimi güçsüzlerin yanında olmak istiyorum. Bende varım beni de öldürün hadi demek istiyorum.

Bir önceki yazımız olan Dünya kupası ne zaman bitecek? başlıklı makalemizde Dünya ve Dünya Kupası hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nejat İşler Sözleri - image rusyadunyakupasi-260x160 on http://merakediyorsan.com
Genel
Dünya kupası ne zaman bitecek?

Bu sene Rusya ev sahipliğinde düzenlenen ve dün Almanya’nın elenmesi ile büyük bir sürpriz yaşanan Dünya Kupası; 14 Haziran’da Rusya – Suudi Arabistan maçı ile başlamıştı. 1 ay sürecek turnuva grup maçlarının bitmesi ile çeyrek final, yarı final maçları devam edecek ve final maçı ile son bulacak. Yarı final maçları …

Nejat İşler Sözleri - image yastik-260x160 on http://merakediyorsan.com
Genel
Yastıklar nasıl yıkanmalı?

Yastıklarla sürekli temas halinde olduğumuz için temiz olmalıdır. Yıkanırken diğer şeylere göre daha temiz yıkanması gerekir. Ek olarak güzel kokmaları daha iyi olacaktır. Yastıklar nasıl yıkanmalı? İhtiyaç olan maddeler: Bir fincan hidrojen peroksit (oksijenli su) Yarım su bardağı sirke Çamaşır deterjanı Nasıl yıkanır: Çamaşır makinesinin içine yıkayacağınız yastığınızı koyun. Makinanın …

Nejat İşler Sözleri - image American-Pit-Bull-Terrier-2-260x160 on http://merakediyorsan.com
Genel
Pitbull’ların Özellikleri

Adını duyunca kafamızda çok iyi şeyler belirmeyen pitbull türü 19. yy ortalarında Büyük Britanya’da geliştirilmiştir. Sicili oldukça kabarık bir köpek türü olan Pitbull köpek türünün hikayesi şu şekildedir: O dönemler İngiltere’nin Staffordshire şehrinde var olan Bulldog ve bir çok terrierlerin birbirleriyle çifleştirilmeleri sonucu ortaya çıkmıştır. Bu köpek türü ortaya çıktığında …