Sağlık ve Kilo Vermek İçin Besinler - image kilo-verme on http://merakediyorsan.com
Sağlık

Kabul edelim internette hızla kilo verme ve şekil alma hakkında çok sayıda bilgi var. Çiğ gıdaları tanıtan diyetlerden ve hazır gıdalar etrafında dönen yemek planlarından yeni bir diyet her geçen gün ortaya çıkıyor gibi görünüyor.Sorun, her ne kadar çok kısıtlayıcı diyetler ve eliminasyon yemek planları planları yapılsada büyük olasılıkla kısa süreli kilo kaybına yol açıyor, çoğu insan onları uygulayamaz ve birkaç hafta içinde bu besinleri yarıda kesebilir.Bir diyetle haftada 4,5 KG kaybetmek cazip gibi gözükse de, gerçekte bu tür kilo vermenin çoğu zaman sağlıksız ve sürdürülemez olduğu yönündedir.Güvenli ve başarılı kilo vermenin asıl anahtarı, bireysel ihtiyaçlarınıza uygun ve yaşam boyu devam ettirebileceğiniz sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemektir.

Lif zengini yiyecekler tüketin

Elyaf , sebze, meyve, fasulye ve tam tahıl içeren sağlıklı gıdalarda bulunur. Bazı çalışmalar daha fazla lif bakımından zengin gıdaları yemenin kilo vermenize ve kilo vermenize yardımcı olabileceğini göstermiştir.Beslenmenizi artırmak, salatanıza fasulye ekleyerek, yulaf ezmesini kahvaltıda veya lif bakımından zengin fındık ve tohumları atıştırmak kadar kolay.

Dikkat dağıtmalarını en aza indirin

Televizyonunuzun veya bilgisayarınızın önünde yemek tüketmeniz diyet sabotajı gibi gözükmese de dikkatiniz dağılırken yemek daha fazla kalori almak ve kilo almanıza neden olabilir.

Yemek masasında potansiyel dikkat dağıtıcı şeylerden uzak durmak, kilonuzu korumanın iyi bir yolu değil aynı zamanda sevdiklerinize tekrar bağlanmanız için gereken zamanı da sağlar.

Akıllı telefonlar, yemek yerken yanından ayırmanız gereken başka bir cihazdır. E-postalarla, Instagram veya Facebook haber akışınızda gezinmek, TV veya bilgisayar kadar rahatsız edicidir.

Proteini Zengin Kahvaltı Hazırlamak

Kahvaltıya yumurta gibi protein açısından zengin gıdaların dahil edilmesi, kilo kaybına fayda sağlayacaktır.

Yumurta ve sote edilmiş sebzelerle hazırlanmış protein dolu bir kahvaltı, için günlük tahıl miktarını tüketmek, kilo vermenize yardımcı olabilir.

Sabahları protein alımını artırmak , sağlıksız atıştırmalıklardan kaçınmanıza ve gün boyunca iştah denetimini geliştirmenize yardımcı olabilir.

Bir önceki yazımız olan Zeytinyağı Neden En Sağlıklı Yağ başlıklı makalemizde zeytin yağı faydaları, zeytinyağı neden en sağlıklı yağ ve zeytinyağını sağlığa faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sağlık ve Kilo Vermek İçin Besinler - image  on http://merakediyorsan.com
Bilgi
İnşaatta Kask Takmanın Faydaları

​İnşaat şantiyeleri ülkemizde A sınıfı riskli çalışma alanları olarak belirlenmiştir. Şantiyede A sınıfı iş güvenliği uzmanı çalıştırılması zorunludur. Bir inşaat sahasında iş makineleri, iskeleler, vinç gibi ekipmanlar kullanılmaktadır. İş güvenliği önceliklerinden biride işçi sağlığı ve çevre güvenliğinin sağlanmasıdır. Bir inşaat mühendisi ve iş güvenliği uzmanı yeterli önlemler alınmadan çalışmayı başlatmaması …

Sağlık ve Kilo Vermek İçin Besinler - image  on http://merakediyorsan.com
Bilgi
Sınırsız İnternettin Zararları Nelerdir?

​ Her yıl büyük bir hızla internet kullanım oranı artıyor. Bunun nedeni ise yaygınlaşan internet kullanımı ile birlikte, sınırsız internetin de oldukça uygun bir fiyata sunuluyor olmasıdır. Sınırsız internet kullanımının yaygınlaşması, teknoloji bakımından önemli bir gelişme olarak görülse de beraberinde birçok endişeyi de getiriyor. Bu endişenin asıl kaynağını ise çocuklar …

Sağlık ve Kilo Vermek İçin Besinler - image  on http://merakediyorsan.com
Bilgi
Alışveriş Hastalığı Nedir?

​Kişilerin ihtiyaçları olmadığı halde sürekli alışveriş yapması yapılan bu alışverişlerin kontrolsüz bir biçimde olması ve zihnin sürekli alışverişle meşgul olması bu hastalığın başlıca nedenlerindendir. Bu hastalığın adı oniomaniadır. Alışveriş hastalığı oldukça eski dönemlerde tanımlanmaya başlamış. ​Alışveriş hastalığına yakalanmış kişiler genel olarak sosyal hayatlarında problem yaşayan, mutsuz, depresif kişilerdir. Bu hastalık …