Sınırsız İnternettin Zararları Nelerdir? - image  on http://merakediyorsan.com
Bilgi

​ Her yıl büyük bir hızla internet kullanım oranı artıyor. Bunun nedeni ise yaygınlaşan internet kullanımı ile birlikte, sınırsız internetin de oldukça uygun bir fiyata sunuluyor olmasıdır. Sınırsız internet kullanımının yaygınlaşması, teknoloji bakımından önemli bir gelişme olarak görülse de beraberinde birçok endişeyi de getiriyor. Bu endişenin asıl kaynağını ise çocuklar ve gençler oluşturuyor.

Sınırsız İnternetin Zararları Nedir?

​Sınırsız internet özellikle çocuklar ve gençler için zararlıdır. Çünkü bu kitle, internet sınırsız olduğu zaman oyunu da sınırsız bir şekilde oynayabileceğini düşünmektedir. Bu durumda sınır koyması gereken kişi, ebeveyn olmalıdır. Bu durumda yapılacak şey, önce ebeveyn daha sonra ise çocuklar bilinçlendirilmelidir.

​İnternet kullanımı gereğinden fazla olduğu zaman, hem çocukların hem de yetişkinlerin sosyal hayatını olumsuz etkilemektedir. Çocukların okul başarısını gözle görülür bir şekilde düşürürken yetişkinlerin de iş verimini olumsuz bir şekilde etkileyecektir. Bunun yanı sıra beden sağlığını da tehdit edecektir. Buna en büyük örnek, çok fazla bilgisayar kullanan kişilerin gözlerinin bozulması ve kamburluk problemi yaşamasıdır.

Sınırsız İnternet Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

​İnternet kullanımı konusunda bilinçli olunduğu zaman, sınırsız internetten gelebilecek zararlar, aile için faydaya dönüştürülebilir. Bu tamamen doğru kullanım ile ilgilidir. Aile bireyleri interneti gereklilik dışında kullanmazsa ortada herhangi bir sorun kalmayacaktır. Bu kullanım ise günde en fazla üç saat olacak şekilde belirlenmelidir. Bunun için bilgisayarlara ebeveyn kontrolü sağlayan programlar yüklenebilir.

Bir önceki yazımız olan İş Kazalarında Tazminat Olanakları başlıklı makalemizde iş kazası, İş kazası olanakları ve iş kazası tazminat olanakları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sınırsız İnternettin Zararları Nelerdir? - image pizzayapimi-260x160 on http://merakediyorsan.com
Bilgi
Pizza Yapımı

Pizza yapımı istiyorsanız üstelik jambonlu olsun istiyorsanız bu tarif tam size göre. Kahvaltıların sevilen malzemesi olan jambon pizza hamuru ile buluşup bizlere bambaşka bir lezzet sunuyor. Sizler için jambonlu Pizza tarifini paylaşıyoruz. Jambonlu Pizza için malzemeler: Öncelikle hamuru hazırlamamız gerekiyor. Pizzanın için mayalı hamur kullanmanızı tavsiye ederiz. Hamur malzemeleri: 1 …

Sınırsız İnternettin Zararları Nelerdir? - image turkiyeuzay-260x160 on http://merakediyorsan.com
Bilgi
Türkiye Coğrafyası Hakkında Kısa Bilgiler

Türkiye bir yarım adadır. Bunun sebebi üç tarafı denizlerle çevrili olmasıdır. Bu denizler Akdeniz, Karadeniz, Ege Denizi’dir. Ayrıca bir iç deniz olan Marmara Denizi’ne sahiptir. Türkiye ile Kıbrıs arası Akdeniz ile kesilir. Türkiye, dünyanın dört bir yanına denizden taşımacılık yaparak, ülke ekonomisini geliştirmektedir. İki boğazıyla stratejik bir noktada bulunur. Hem …

Sınırsız İnternettin Zararları Nelerdir? - image  on http://merakediyorsan.com
Bilgi
Cumhuriyet ne zaman ilan edildi?

Osmanlı Devleti asırlarca padişahlıkla yönetildikten sonra, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı’nı gerçekleştirmiş ve saltanata son vermiştir. Son padişah Vahdettin, yabancı devletlerin yanında yer almıştır. Buna daha fazla göz yummak, İstanbul hükümetini desteklemek ise imkansız hale gelmiştir. Mustafa Kemal harekete geçti. Kendi yanında yer alan arkadaşları ve halkla birlikte, bir …