Televizyonlarda Yaşanan Tarihsel Gelişim - image  on http://merakediyorsan.com
Teknoloji

Televizyonlar, hayatımızın her alanında kullandığımız araçlar haline gelmiştir. Evlerimizde kullanmış olduğumuz tüplü tv’ler, yerini 4K Ultra HD ekran tv’lara bırakalı, bir hayli zaman olmuştur. Ancak artık buna da çok fazla ihtiyaç duyulmamakta. Arabalarda bulunan televizyonlar, cep telefonlarıyla çantamıza dahi girmeyi başarmıştır.

Artık, herhangi bir sahile gittiğimizde, telefonumuzdaki televizyonu açarak, her hafta izlediğimiz diziyi izlememiz zor olmayacaktır. Aynı durum, şehirlerarası otobüsler için de geçerlidir. Dağ başında nasıl tv izleyeceğimizi düşünürken, oturduğumuz koltukta bir kulaklık bulur ve o kulaklıkla, ekranda gördüğümüz filmi kolaylıkla takip edebiliriz.

Televizyon ekranlarını bilgisayarlarımıza da dahil edebilmemiz mümkündür. Bilgisayarımızda izleyeceğimiz bir DVD’yi büyük ekran bir TV’ye bağlayarak izlersek, izlediğimizden de daha fazla zevk almış oluruz. Aynı zamanda, dijital kameralar ve fotoğraf makineleriyle çekmiş olduğumuz resimleri de, televizyon ekranından büyük ve canlı bir şekilde izleme şansı elde edebiliriz.
Televizyonlarımız ile yapabileceklerimize kısaca bir göz attığımızda, teknolojinin ne kadar geliştiğini görmemiz çok kolay olmaktadır. Bundan seneler önce, anne-babalarımız, komşularının evinde haberleri izlerken, günümüzde, her evde bir televizyon bulunmaktadır. Hal böyle olunca da teknolojik gelişmelerden kendini alıkoyamayan insanlar, teknoloji çılgını haline gelmişlerdir.

Bir önceki yazımız olan Overclock nedir? başlıklı makalemizde nedir, Overclock ve Overclock nedir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Televizyonlarda Yaşanan Tarihsel Gelişim - image seo-nasıl-yapılır-260x160 on http://merakediyorsan.com
Teknoloji
İç SEO nasıl yapılır?

İç SEO nedir? İç SEO site içi yapılan optimizasyonlardır. Bunları kısaca sayacak olursak içerik, başlık, meta description, linklendirme, site hızıdır. İç SEO ile amaçlanan sitenin botlar tarafından daha iyi daha hızlı taranmasıdır. İç SEO nasıl yapılır? Başlık, SEO için en önemli kısımlardandır. Google dahil bütün arama motorları ilk olarak başlığa …

Televizyonlarda Yaşanan Tarihsel Gelişim - image Lead-magnet-Eltechs-1-w450-260x160 on http://merakediyorsan.com
Teknoloji
Overclock nedir?

Günümüzde bilgisayarlar hayatımızın vazgeçilmez parçalarından biri haline geldi. Herkes günün belli bir saatini bilgisayar başında geçirmeye başladı. Hepimizin bilgisayarının özellikleri farklı ve hepimizin bilgisayarlardan beklentileri aynı önde değil. Elindeki bilgisayardan çok daha fazla yararlanmak isteyenler günümüzde overclock (hız aşırtma) yöntemine başvuruyor. Bu tam olarak elinizdeki bilgisayarı değiştirmeden ondan daha çok …

Televizyonlarda Yaşanan Tarihsel Gelişim - image Eryaman-A1 on http://merakediyorsan.com
Bilgi
Bina Otomasyonu Ne Anlama Gelir?

Bina Otomasyonu Ne Anlama Gelir?   Bina Otomasyonu Nedir?   Son yıllarda özellikle yeni ev alacak olanların veya kentsel dönüşümden ev bekleyenlerin sıklıkla duyduğu bir cümle “Akıllı Binalar” işte o binaları akıllı yapan sistemler ise bina otomasyon sistemleridir.   Ne Anlama Gelir?   Kısa ve öz bir şekilde anlatmak gerekirse, …