Toki Dairelerinde Asansör Var Mı? - image 82991 on http://merakediyorsan.com
Bilgi

TOKİ, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın kısaltması olarak kullanılmaktadır. İlk olarak 1924 yılında faaliyet gösteren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı 2003 yılına kadar Konut müsteşarlığı bünyesinde faaliyet gösterdikten sonra Bayındırlık ve İskan Bakanlığı bünyesine geçiş yaparak bir yıl kadar faaliyetlerine devam etmiştir. 2004 yılında da son olarak Başbakanlık bünyesine geçiş yaparak çalışmalarına burada devam etmektedir. TOKİ, Türkiye’nin 81 ilinde faaliyet göstermektedir. Ülkemizde emlak sektörünün yükselen bir değer olmasıyla birlikte konut fiyatları hızlı bir şekilde yükselmiştir. Bu nedenle TOKİ maddi imkanları dar ve orta seviyede olan vatandaşların daha kaliteli konutlara daha uygun fiyatlarla sahip olabilmeleri amacıyla projeler gerçekleştirmeye başlamıştır.

Şu ana kadar birçok alanda çalışmalar yapan Toplu Konut İdaresi’nin yaptığı en önemli çalışma ise Sosyal konut üretimidir. Türkiye genelinde toplam 698497 adet yeni konut yapımı gerçekleştirilmiştir.

Apartman İnşası Ve Kat Sayıları

Apartman inşa etmek ülkemizin coğrafi şekillerine göre elbette ki farklılık göstermektedir. Erozyon, Deprem tehlikesi ve toprak şekilleri apartman inşasının yapımı sırasında dikkat edilmesi gereken en temel unsurlar olduğu bilinmektedir. Toplu Konut idaresi kurumunun inşa ettiği binalar zemin kat ile birlikte 3, 4, 5 ve üzeri şeklinde olmaktadır.

Asansör Var Mıdır?

Toplu konut idaresi tarafından yapımı tamamlanmış olan bütün toplu konutlarında asansör hizmeti bulunmaktadır. Binaların çeşitlerine göre farklılık göstermektedir. Binalarda bulunan asansör sayıları bir takım kurallara göre belirlenmektedir. Binada bulunan kat sayısı 1’den fazla ve 800 metreden fazla kat alanına sahip olduğunda bir tane asansör yapılmak zorundadır. Kat sayısı en az 3 olan ve 800 metreden büyük bir kat alanına sahip binalarda ise minimum 2 adet asansör yapılmak zorundadır. Binaların kullanım durumları, tipi ve içerisinde bulunan ihtiyaçlara göre asansör sayılarında artış görülebilir.

Bir önceki yazımız olan Kaizen Nedir? başlıklı makalemizde kaizen, kaizen nedir ve kaizenin faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Toki Dairelerinde Asansör Var Mı? - image pizzayapimi-260x160 on http://merakediyorsan.com
Bilgi
Pizza Yapımı

Pizza yapımı istiyorsanız üstelik jambonlu olsun istiyorsanız bu tarif tam size göre. Kahvaltıların sevilen malzemesi olan jambon pizza hamuru ile buluşup bizlere bambaşka bir lezzet sunuyor. Sizler için jambonlu Pizza tarifini paylaşıyoruz. Jambonlu Pizza için malzemeler: Öncelikle hamuru hazırlamamız gerekiyor. Pizzanın için mayalı hamur kullanmanızı tavsiye ederiz. Hamur malzemeleri: 1 …

Toki Dairelerinde Asansör Var Mı? - image turkiyeuzay-260x160 on http://merakediyorsan.com
Bilgi
Türkiye Coğrafyası Hakkında Kısa Bilgiler

Türkiye bir yarım adadır. Bunun sebebi üç tarafı denizlerle çevrili olmasıdır. Bu denizler Akdeniz, Karadeniz, Ege Denizi’dir. Ayrıca bir iç deniz olan Marmara Denizi’ne sahiptir. Türkiye ile Kıbrıs arası Akdeniz ile kesilir. Türkiye, dünyanın dört bir yanına denizden taşımacılık yaparak, ülke ekonomisini geliştirmektedir. İki boğazıyla stratejik bir noktada bulunur. Hem …

Toki Dairelerinde Asansör Var Mı? - image  on http://merakediyorsan.com
Bilgi
Cumhuriyet ne zaman ilan edildi?

Osmanlı Devleti asırlarca padişahlıkla yönetildikten sonra, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı’nı gerçekleştirmiş ve saltanata son vermiştir. Son padişah Vahdettin, yabancı devletlerin yanında yer almıştır. Buna daha fazla göz yummak, İstanbul hükümetini desteklemek ise imkansız hale gelmiştir. Mustafa Kemal harekete geçti. Kendi yanında yer alan arkadaşları ve halkla birlikte, bir …