Toki Projesinde Hangi İller Öncelikli? - image  on http://merakediyorsan.com
Bilgi

Yükselen konut kredisi faizleri nedeniyle, emlak piyasasında durgunluk yaşanıyor. Bu da ev arayışında olan insanlar için TOKİ konutlarını cazip bir seçenek haline getiriyor. Kira ödemek yerine, kira miktarında ödeyerek kendi evlerine sahip olmak şu zamanda insanların tercihi oluyor.

 

 TOKİ Konutlarında Ev Sahibi Olma Şartları

 

Ödeme türünün kolaylığı TOKİ konutlarında ev sahibi olmak isteyenlerin sayısını gitgide arttırıyor. Hal böyle olunca, TOKİ de bazı şartlar sunuyor. 18 yaşını geçmiş olmak, daha önce TOKİ’den ev sahibi olmamış olmak, ailenin üzerine konut kredisi çekilmemiş olmak aranan şartlardan bazıları. Ödeme vadesi de bankalardan farklı olarak, 240 aya kadar seçenek sunuluyor.

 

TOKİ Konutlarında Öncelikli İller ve Nedenleri

 

TOKİ konutları proje olarak tasarlanırken, bu yıl Ankara, Gaziantep, İstanbul, Şanlıurfa şehirlerinde öncelik olacak. Büyükşehirlerde ev sahibi olmanın çok zorlaştığı şu dönemde TOKİ konutları insanlara bir çıkış kapısı olacak. Yine dar gelirli, sanayinin gelişmediği illere de öncelik verilerek oradaki insanlarında ev sahibi olmalarına fırsat tanınacak. Ayrıca TOKİ toplu konut projesiyle, kentsel dönüşümde hızlandırılmış olacak. TOKİ konutlarının kısıtlı sayılarda da yapılacağı iller olacak. Bu illerimizden bazıları Hakkari, Siirt, Sivas, Hatay, Çorum, Zonguldak olarak belirlenmiştir. Ancak TOKİ konutlarının en fazla satış yapacağı ili soracak olursanız, Ankara olarak söylenmektedir.

 

TOKİ konut projesinde öncelik verilecek il sayısı 30-35 arasıdır. Toplamda 40 binin üzerinde konut yapılması planlanmaktadır.

 

Artan konut kredisi faizleri, özel inşaat sektörü rekabetiyle, dar gelirli vatandaşlarımızın ev sahibi olma hayali, ne yazık ki sınırlı sayıda, sınırlı ilde yapılan TOKİ konutlarına kalıyor. Öncelik verilecek iller ise ev almanın zor olduğu büyükşehirler olmak üzere, ekonomisinin zayıflığıyla ön plana çıkan, dar gelirli vatandaşlarımızın yoğun olarak yaşadığı iller olarak belirlenmiştir. TOKİ konutları için önemli olan tarihlerin takibi yapılmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Sınırsız İnternettin Zararları Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Toki Projesinde Hangi İller Öncelikli? - image pizzayapimi-260x160 on http://merakediyorsan.com
Bilgi
Pizza Yapımı

Pizza yapımı istiyorsanız üstelik jambonlu olsun istiyorsanız bu tarif tam size göre. Kahvaltıların sevilen malzemesi olan jambon pizza hamuru ile buluşup bizlere bambaşka bir lezzet sunuyor. Sizler için jambonlu Pizza tarifini paylaşıyoruz. Jambonlu Pizza için malzemeler: Öncelikle hamuru hazırlamamız gerekiyor. Pizzanın için mayalı hamur kullanmanızı tavsiye ederiz. Hamur malzemeleri: 1 …

Toki Projesinde Hangi İller Öncelikli? - image turkiyeuzay-260x160 on http://merakediyorsan.com
Bilgi
Türkiye Coğrafyası Hakkında Kısa Bilgiler

Türkiye bir yarım adadır. Bunun sebebi üç tarafı denizlerle çevrili olmasıdır. Bu denizler Akdeniz, Karadeniz, Ege Denizi’dir. Ayrıca bir iç deniz olan Marmara Denizi’ne sahiptir. Türkiye ile Kıbrıs arası Akdeniz ile kesilir. Türkiye, dünyanın dört bir yanına denizden taşımacılık yaparak, ülke ekonomisini geliştirmektedir. İki boğazıyla stratejik bir noktada bulunur. Hem …

Toki Projesinde Hangi İller Öncelikli? - image  on http://merakediyorsan.com
Bilgi
Cumhuriyet ne zaman ilan edildi?

Osmanlı Devleti asırlarca padişahlıkla yönetildikten sonra, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı’nı gerçekleştirmiş ve saltanata son vermiştir. Son padişah Vahdettin, yabancı devletlerin yanında yer almıştır. Buna daha fazla göz yummak, İstanbul hükümetini desteklemek ise imkansız hale gelmiştir. Mustafa Kemal harekete geçti. Kendi yanında yer alan arkadaşları ve halkla birlikte, bir …