Zeytinyağı Neden En Sağlıklı Yağ - image zeytinyagi-oil on http://merakediyorsan.com
Sağlık

Diyetteki yağlar son derece tartışmalı.

Hayvansal yağlar, tohum yağı ve aralarındaki neredeyse her şey hakkında tartışan insanların göreceksiniz.

Ancak çoğu insanın sağlıklı olduğu kabul edilen birkaç yağdan bir tanesi sızma zeytinyağıdır.

Akdeniz diyetinin bir parçası olan bu yağ, dünyanın en sağlıklı popülasyonlarının bazıları için besleyici bir maddedir geleneksel bir yağdır.

Zeytinyağının sağlık etkilerinin arkasında aslında biraz araştırma var.

Bu çalışmalar, yağ asitlerinin ve antioksidanların, kalp rahatsızlığı riskinde azalma gibi bazı güçlü sağlık yararlarına sahip olduğunu göstermektedir.

Zeytinyağı Nedir ve Nasıl Üretilir?

Zeytinyağı, zeytin ağacının meyveleri olan zeytinlerden sıkıştırılmış yağdır.

Süreci inanılmaz derecede basit sadece zeytinlere basarsın ve yağ ortaya çıkar.

Ancak zeytinyağının önemli bir problemi var … her zaman sizin düşündüğünüz gibi değil. Bazı düşük kaliteli versiyonlar kimyasallar kullanılarak ekstrakte edilebilir veya hatta diğer daha ucuz yağlar ile seyreltilebilir.

Bu nedenle, doğru satın alma türü zeytinyağı derece önemlidir.

En iyi çeşidi sızma zeytinyağıdır. Doğal yöntemlerle özütlenir ve saflık ve tat ve koku gibi belirli duyusal nitelikler için standartlaştırılır.

Gerçekten ekstra bakir olan zeytinyağı, kendine özgü bir tada sahiptir ve fenolik antioksidanlarda yüksektir, bu nedenle (gerçek) zeytinyağının bu kadar faydalı olduğu ana nedendir.

O zaman düzenli, rafine edilmiş ya da “hafif” zeytinyağları var, bunlar sıklıkla çözücülerle ekstrakte edilmiş, ısı ile muamele edilmiş veya hatta soya fasulyesi ve kanola yağları gibi daha ucuz yağlar ile seyreltilmiş durumda .

Bu nedenle, tavsiye ettiğim tek tip sızma zeytinyağı.

Zeytinyağı pazarında birçok dolandırıcılık yaşandığını unutmayın ve saygın bir satıcıdan satın almak esastır. Hatta “ekstra bakire” olarak etiketlenen yağ bile daha ucuz yağlar ile karıştırılmış olabilir.

Zeytin yağı dolandırıcılığı hakkında daha fazla bilgi edinmek ve gerçek sızma zeytinyağı bulmak için neler yapabileceğinizi öğrenmek istiyorsanız, bu makaleyi okuyun .

SONUÇ:Gerçek “ekstra bakire” zeytinyağı% 100 doğal ve antioksidanlar açısından çok yüksektir. Düşük kaliteli zeytinyağlarının birçoğu daha ucuz yağlarla işlenmiş ve karışmış durumdadır.

Sızma Zeytinyağının Besin Bileşimi

Sızma zeytinyağı oldukça besleyici.

Mütevazı miktarda E ve K Vitamini ve faydalı yağ asitleri içerir.

Bu, 100 gram zeytinyağının besin içeriğidir :

  • Doymuş yağ: % 13.8.
  • Tekli doymamış yağ: % 73 (çoğunda 18 karbon uzun oleik asit).
  • Omega-6: % 9.7.
  • Omega-3: % 0.76.
  • E Vitamini: BKİ’nin% 72’si.
  • K vitamini: BKİ’nin% 75’i.

Ancak sızma zeytinyağının gerçekten parlak olduğu yerlerde antioksidanlar bulunur.

Bu maddeler biyolojik olarak aktiftir ve bazıları ciddi hastalıklarla mücadelede yardımcı olabilir.

Bazı ana antioksidanlar, anti-inflamatuar oleokanalin yanı sıra, oleuropein, LDL kolesterolü oksidasyona karşı koruyan bir maddedir.

Bazı insanlar zeytinyağını yüksek oranda Omega-6’dan Omega-3’e (10: 1’in üzerinde) sahip olduklarından dolayı eleştirdiler , ancak çoklu doymamış yağların toplam miktarının nispeten düşük olduğunu unutmayın, bu nedenle bunun nedeni olmamalıdır ilgilendirmek.

Bir önceki yazımız olan Badem Yağı Kullanımı ve Sağlık Faydaları başlıklı makalemizde badem yağı faydaları, badem yağı kullanımı ve badem yağının sağlığa faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zeytinyağı Neden En Sağlıklı Yağ - image  on http://merakediyorsan.com
Bilgi
İnşaatta Kask Takmanın Faydaları

​İnşaat şantiyeleri ülkemizde A sınıfı riskli çalışma alanları olarak belirlenmiştir. Şantiyede A sınıfı iş güvenliği uzmanı çalıştırılması zorunludur. Bir inşaat sahasında iş makineleri, iskeleler, vinç gibi ekipmanlar kullanılmaktadır. İş güvenliği önceliklerinden biride işçi sağlığı ve çevre güvenliğinin sağlanmasıdır. Bir inşaat mühendisi ve iş güvenliği uzmanı yeterli önlemler alınmadan çalışmayı başlatmaması …

Zeytinyağı Neden En Sağlıklı Yağ - image  on http://merakediyorsan.com
Bilgi
Sınırsız İnternettin Zararları Nelerdir?

​ Her yıl büyük bir hızla internet kullanım oranı artıyor. Bunun nedeni ise yaygınlaşan internet kullanımı ile birlikte, sınırsız internetin de oldukça uygun bir fiyata sunuluyor olmasıdır. Sınırsız internet kullanımının yaygınlaşması, teknoloji bakımından önemli bir gelişme olarak görülse de beraberinde birçok endişeyi de getiriyor. Bu endişenin asıl kaynağını ise çocuklar …

Zeytinyağı Neden En Sağlıklı Yağ - image  on http://merakediyorsan.com
Bilgi
Alışveriş Hastalığı Nedir?

​Kişilerin ihtiyaçları olmadığı halde sürekli alışveriş yapması yapılan bu alışverişlerin kontrolsüz bir biçimde olması ve zihnin sürekli alışverişle meşgul olması bu hastalığın başlıca nedenlerindendir. Bu hastalığın adı oniomaniadır. Alışveriş hastalığı oldukça eski dönemlerde tanımlanmaya başlamış. ​Alışveriş hastalığına yakalanmış kişiler genel olarak sosyal hayatlarında problem yaşayan, mutsuz, depresif kişilerdir. Bu hastalık …